OTOMATİK ŞOK CİHAZI TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ

 

 

Otomatik Şok Cihazı (OED) Nedir?
Otomatik Şok Cihazı (OED), bir defibrilatör çeşididir. Defibrilatörler kalbe şok veren cihazlardır.
Otomatik Şok Cihazı (OED), ani kalp durması sırasında göğse yapıştırılan pedler (elektrotlar) ile kalbe şok verilmesini sağlar. kullanımı kolay ve hafif ve taşınabilirdir. Bu cihazlar Otomatik Şok Cihazı (OED) kullanma eğitimi almış, ilkyardımcı olan herkes tarafından kullanılabilir.

Otomatik Şok Cihazı Temel İlk Yardım Eğitimi 16 saat 2 gün sürmektedir. Eğitim süresi sabah 09:00 ve akşam 17:00 arasındadır. Eğitimden sonra katılımcılar İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ nün belirlemiş olduğu tarihte, hafta sonu Cumartesi veya Pazar ya sabah 09:00′ dan öğlen 13:00’e kadar ya da 13:30’dan akşam 17:00′ ye kadar Teorik ve Pratik olmak üzere iki ayrı sınava girmektedirler .Teorik sınavda çoktan seçmeli 20 soruluk test sorulmaktadır. En az 17 doğru yapılması istenmektedir.

Uygulama sınavında ise, yetişkin,çocuk ve bebek temel yaşam desteği Otomatik Şok Cihazı OED, uygulaması, bebek  heimlich manevrası ( karına bası yöntemi ) uygulaması, Rentek Manevrası ( araçtan hasta yaralı çıkarma ), Kütük Çevirme (Yuvarlama) tekniği yapılması istenmektedir daha sonra da 2 adet mülakat sorusuna doğru cevap verilmesi istenmektedir. . Katılımcının ilkyardımcı sertifikası alabilmesi için her iki sınavdan da en az 85 alıp geçmesi gerekmektedir. Sadece bir sınavdan geçmesi yeterli değildir.

 

Lütfen 30 saniyenizi ayırarak aşağıdaki formu doldurup gönderin size hemen dönüş yapalım.
Ya da 0 232 452 22 92 nolu telefondan bizimle iletişime geçin, sağlıcakla kalın…